Wyszczuplający masaż, czyli jak działa endermologia? Przeciwwskazania i efekty.

Dieta i ćwiczenia to podstawowe sposoby na odchudzanie. Jeśli jednak uważasz, że można zrobić więcej, ten artykuł jest dla Ciebie. Możesz działać kompleksowo i wykorzystać jeszcze jeden sposób na pokonanie nieciekawie wyglądających fałdek. Masaże wyszczuplające, czyli jeden z coraz częściej stosowanych sposobów na pozbycie się zalegającego tłuszczu. A dokładniej endermologia! Dlaczego warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej metody? Ponieważ działa nawet w trudnych do wymodelowania partiach ciała. Jednak to nie tylko sposób na pozbycie się zbędnych centymetrów. W takim razie jakie działanie ma endermologia? Jakie efekty daje korzystanie z tego masażu wysmuklającego?

Czym jest endermologia?

Endermologia LPG to bezbolesny zabieg kosmetyczny. W przeciwieństwie do zabiegów medycznych nie wymaga znieczulenia. Jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż zabiegi odchudzające, takie jak liposukcja, która narusza budowę tkanek tłuszczowych. Endermologia działa od zewnątrz, dzięki czemu jest bardziej bezpieczna. To zabieg pozwalający w naturalny sposób odmłodzić skórę i pozbyć się cellulitu. Działa też ujędrniająco, pobudzając odbudowę włókien kolagenowych, dzięki czemu wiotka skóra stanie się złym wspomnieniem. Szczególny przypadek endermologii to drenaż limfatyczny, który redukuje obrzęki spowodowane nagromadzeniem się limfy. Oczywiście efekty nie są natychmiastowe, dlatego aby uzyskać widoczne zmiany należy poddać się serii zabiegów. Przecież nie od razu Rzym zbudowano! Daj sobie czas a zauważysz znaczącą różnicę.

Jak działa drenaż limfatyczny?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy wyposażyć się w specjalny kostium, przystosowany do przeprowadzania masażu. To przylegający kombinezon, który opina całe ciało, z wyjątkiem dłoni i głowy, aby masująca część maszyny nie miała bezpośredniego kontaktu z powierzchnią skóry. Sprzęt składa się z głównej części sterującej ruchem głowicy oraz z samej głowicy przeznaczonej do masażu. Kiedy masażysta przesuwa głowicą po ciele, skóra zostaje zassana pomiędzy dwie rolki. Ściskają i rozluźniają one naprzemiennie fałdy skóry, masując ją nawet w najgłębszych warstwach. W taki sposób urządzenie pobudza produkcję kolagenu, rozbija tłuszcz i wygładza nierówności w warstwach tkanek tłuszczowych i limfatycznych.

Czy endermologia zmniejsza ból i leczy?

Masaż przeznaczony jest nie tylko dla osób, które pragną szczuplejszej sylwetki. Poza tym, że działa wyszczuplająco i modelująco dla sylwetki daje jeszcze inne efekty. Oto rezultaty, jakich można spodziewać się po zabiegu

    • redukcja cellulitu,
    • odmłodzenie skóry,
    • redukcja tkanki tłuszczowej,
    • modelowanie sylwetki,
    • ujędrnienie skóry,
    • łatwiejsze usuwanie wody i toksyn z organizmu,
    • poprawa krążenia krwi i dotlenienie,
  • likwidowanie obrzęków.

Redukcja obrzęków to zbawienne działanie drenażu limfatycznego. Endermologia niekiedy działa terapeutycznie i pozwala pozbyć się dolegliwości. Stosuje się ją również:

    • w bólach mięśni,
    • do usuwania bólu stawów,
  • czy leczenia nadwyrężonych lub uszkodzonych więzadeł.

Masaż stosuje się na różne części ciała w zależności od potrzeby. Najczęściej są to wybrane miejsca jak uda, pośladki, brzuch czy ramiona lub cała sylwetka. Zabieg ten znajduje zastosowanie również w odmładzaniu skóry twarzy, dekoltu lub szyi.

Dla kogo?

Endermologia jest przeznaczona dla osób zmagających się z wyżej wymienionymi problemami, ale również masaż ten można również stosować w celach relaksacyjnych. Jest odpowiednia nie tylko dla kobiet, mogą z niej skorzystać również panowie.

Długość zabiegu i potrzebna ich ilość

Aby osiągnąć widoczne efekty należy poddać się całej kuracji i skorzystać z 10-15 zabiegów w niedużych odstępach czasu. Takie regularne masaże raz lub dwa razy w tygodniu dadzą najszybsze wyniki. Pojedynczy zabieg może trwać 30-50 minut w zależności od siły działania sprzętu i komfortu pacjentki. Należy jednak pamiętać, że rezultat nie jest trwały . Brak ćwiczeń oraz zła dieta mogą przyczynić się do ponownego zatrzymania wody w organizmie i narastania niepożądanej tkanki tłuszczowej. Dlatego należy pamiętać o uprawianiu sportu chociaż raz w tygodniu i zdrowym odżywianiu a utrzymamy zgrabną figurę zdecydowanie dłużej.

Kto nie może poddać się endermologii?

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jednak warto je skonsultować ze specjalistą. Endermologii powinny unikać osoby, których dotyczy:

    • schorzenia przebiegające z gorączką
    • okres ciąży i menstruacji
    • tłuszczaki
    • przepukliny
    • zaburzenia krzepnięcia krwi i leczenie przeciwzakrzepowe
    • zmiany naczyniowe (żylaki ze stanem zapalnym)
  • choroby zakaźne i nowotworowe

Nie zastanawiaj się nad skutecznością endermologii, bo ona po prostu działa! Zobacz efekty zabiegów i skorzystaj z serii zabiegów, po których przywrócisz swoje ciało do młodzieńczej formy.

Bez kategorii

Apel do pacjentów!

Jeżeli nie możesz przyjść na wyznaczoną wizytę,
pomyśl o innych potrzebujących i zadzwoń przynajmniej dzień wcześniej.
Być może ktoś inny skorzysta z Twojego terminu.

Dziękujemy