Dietetyka

Na czym polegają konsultacje dietetyczne?

wizyta u dietetyka dorota grzebiszNa pierwszym spotkaniu przeprowadzony zostanie wywiad żywieniowy, na podstawie którego dopasowujemy indywidualną dietę, stosowną do potrzeb klienta. Zwracamy szczególną uwagę na tryb życia oraz nawyki żywieniowe, a co najważniejsze na ogólny stan zdrowia oraz ewentualne schorzenia i dolegliwości klienta. Można się do niego przygotować wcześniej drukując i wypełniając ankietę: wywiad żywieniowy.

Podstawowe pytania, które zostaną postawione podczas pierwszej wizyty :

 • Jak wyglądają Państwa posiłki w ciągu dnia?
 • Ile posiłków dziennie Państwo zjadają?
 • Co i w jakich ilościach Państwo piją?
 • Czy sposób żywienia w weekendy różni się od powszedniego dnia?
 • Czy występują jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne?
 • Jakie leki Państwo zażywają?

Dokonane zostaną także pomiary antropometryczne, czyli tkanka tłuszczowa, BMI, waga, obwód pasa, bioder i uda. Na pierwszą wizytę wskazane byłoby przyniesienie podstawowych wyników laboratoryjnych.

Pomiar tkanki tłuszczowej to badanie wykonywane metodą komputerową na zasadzie przewodnictwa. Bezbolesne, bez ingerencji w ciało!

Drugie spotkanie

Podczas drugiej wizyty oferujemy:

 • indywidualną, dopasowaną dla potrzeb pacjenta dietę oraz wspólne przeanalizowanie jej
 • eliminację błędnych nawyków żywieniowych

Wizyty kontrolne

Podczas wizyt kontrolnych (sugerowane co 2 tygodnie) proponujemy:

 • porady, dotyczące zmian nawyków żywieniowych
 • eliminację błędów popełnianych przez klienta
 • kontrolę pomiarów antropometrycznych

Nasz dietetyk – mgr Dorota Grzebisz

Dorota Grzebisz - dietetyk Suchy Las, Oborniki, Poznań

Na co dzień mam styczność z osobami borykającymi się z problemem nadwagi, niedowagi oraz szeregiem chorób metabolicznych. Otaczam opieką dzieci, młodzież jak również osoby w średnim wieku. Dobieram diety indywidualnie w zależności od potrzeb. Staram się poznać daną osobę, jej problemy, wnętrze. Nie ma rzeczy niemożliwych! Optymizm, serce i zaangażowanie to klucz do sukcesu!

Zapisz się na wizytę u Doroty Grzebisz w formularzu >>

Możesz też napisać na biuro@jemynietyjemy.pl lub zadzwonić na 790 400 637.

Oblicz swoje BMI

Jak myślisz, czy potrzebujesz w ogóle konsultacji dietetycznej albo masaży odchudzających? Sprawdź, jak plasują się Twoje wyniki w normach BMI.

Oblicz swoje BMI

ft
in
lbs
cm
kg

Analiza składu ciała

Wykonujemy dokładne pomiary składu ciała za pomocą urządzenia „medical Body Composition Analyzer (mBCA)” firmy Seca.

Określamy zawartość tłuszczu, masy beztłuszczowej, wody w całym organizmie (pozakomórkowa i wewnątrzkomórkowa) oraz masę mięśni szkieletowych. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoją sytuację i dobrać efektywniejszą dietę.

Opinie moich podopiecznych

Do Pani Doroty Grzebisz trafiłam w lutym tego roku. Z powodu trudności w poruszaniu się lekarz zalecił mi odchudzanie się. Gdy Pani Grzebisz powiedziała mi, że muszę schudnąć 10 kg aby mieć normalną wagę myślałam, że sobie ze mnie żartuje. Jednak chciałam normalnie chodzić więc podjęłam wyzwanie i zastosowałam się do wszystkich udzielonych mi wskazówek. Wielkie jest dzisiaj moje zdziwienie i wielka radość, gdyż już 06.04.2012 podczas wizyty okazało się, że schudłam zalecane 10kg i mogę przejść do fazy zachowawczej. W tej chwili czuję się bardzo dobrze, chodzę normalnie i bez bólu a dodatkowym „gratisem” jest to, że wchodzę w moje dawne ulubione sukienki.

Jóżefa

Do Pani Doroty trafiłam z polecenia prawie dwa lata temu, kiedy zmagałam się z nadwagą po dwóch ciążach. W ciągu 5 miesięcy udało mi się schudnąć 13 kg. Nasz zamierzony cel na początku drogi został osiągnięty i tak jest do dziś. Wszystkim zmagającym się z uporczywymi kilogramami serdecznie polecam Panią Dorotę jak i jej przesympatyczny zespół, który również pomoże zadbać o idealne ciało:)

Małgosia

Szczerze polecam. Ja korzystam z pomocy Pani Doroty od ponad półtora roku. Najpierw w 5 miesięcy schudłam 18 kg czego sama w życiu bym nie osiągnęła. Potem zaszłam w drugą ciążę i postanowiłam tym razem tyle nie przytyć dlatego dalej chodziłam do Pani Doroty. A gdy okazało się że mam cukrzycę ciążową, Pani Dorota ułożyła mi specjalną dietę. Dzięki temu poziom cukru utrzymywał się cały czas w normie co pozwoliło mi uniknąć komplikacji związanych z cukrzycą. Pani Dorota i jej zespół to świetni specjaliści i potrafią pomóc każdemu kto tego chce i potrzebuje. Dlatego zasługują nawet na 6 gwiazdek :))))

Ilona

Polecam wizyty u Pani Doroty i zabiegi wykonywane przez zespół jemy nie tyjemy…sama przyjemność :)Jestem co prawda na początku drogi by osiągnąć swój cel ale dzięki dostosowanej do moich potrzeb diecie zmieniam swoje złe nawyki żywieniowe mimo, iż kiedyś sądziłam, że się nie da. Wszystko się da…trzeba tylko chcieć, a Pani Dorota wysłucha, doradzi i zmotywuje. Kiedy trzeba skarci i dokręci śrubę, a na koniec uśmiechnie się serdecznie i da pozytywnego kopa 🙂

Magda

Apel do pacjentów!

Jeżeli nie możesz przyjść na wyznaczoną wizytę,
pomyśl o innych potrzebujących i zadzwoń przynajmniej dzień wcześniej.
Być może ktoś inny skorzysta z Twojego terminu.

Dziękujemy