Sposoby na wiotką skórę po odchudzaniu

Jak ujędrnić wiotką skórę?

Każda z nas chciałaby mieć zgrabną, szczupłą sylwetkę. Kiedy rozpoczynamy walkę z nadmiernym tłuszczem, chcemy niemal natychmiast zauważać efekty, stosując niezdrowe dla naszego organizmu restrykcyjne diety i wyczerpujące ćwiczenia. To nie najlepszy sposób, o ile chcemy cieszyć się później zdrową i sprężystą skórą. Jak w takim razie chudnąć z dbałością o stan naskórka? O tym możecie przeczytać poniżej.

Powoli do celu

Jeśli jeszcze nie rozpoczęłaś stosowania żadnej diety i nie chodzisz na siłownię 7 dni w tygodniu, a obawiasz się o negatywne skutki odchudzania, dobrze że czytasz ten artykuł. Otóż najgorsze co możesz zrobić to narzucić sobie bardzo szybkie tempo spalania tkanki tłuszczowej. Pamiętaj o tym, że aby zachować zdrowy wygląd twojej skóry, musisz dać jej czas. Zbyt gwałtowne pozbywanie się oponki, tak samo jak szybkie przybieranie na wadze może spowodować zmiany skórne, a prezentowanie ich w bikini na plaży czy w bieliźnie w sypialni jest ostatnią rzeczą o jakiej marzysz. Zatem o ile chcesz uniknąć obwisłej skóry, tak jak rozstępów, pozwól sobie na zbilansowaną dietę i racjonalną ilość ćwiczeń. Uwierz, twoja skóra ci się odwdzięczy.

Nawodnienie i dieta

“Znów dieta? Ale ja przecież właśnie skończyłam się odchudzać!”. Wiele osób mylnie kojarzy dietę jedynie z odchudzaniem, zmianą odżywiania, która ma prowadzić do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jednak korzystanie z diety nie zawsze musi mieć na celu chudnięcie, (czasami wręcz przeciwnie – chodzi o nabranie ciała lub wykluczenie nietolerowanych przez nasz organizm składników), ale zawsze powinno zmierzać do osiągnięcia pożądanych i zdrowych dla naszego organizmu efektów. Tak więc jeśli zauważasz, że dotychczasowa dieta pozwoliła ci zmniejszyć masę, za to jest odpowiedzialna za wiotką skórę w niektórych miejscach, wypróbuj nową; bogatą w produkty takie jak:

 • ryby,
 • oleje roślinne,
 • nasiona słonecznika,
 • przetwory pomidorowe,
 • rzodkiewka,
 • rukola, jarmuż, szpinak,
 • rośliny strączkowe,
 • soja,
 • marchew,
 • melon,
 • jogurty,

ale także wiele innych bogatych w składniki, wspomagające produkcję kolagenu i elastyny. Związki te w największym stopniu przyczyniają się do odbudowy włókien kolagenowych i nadają tym samym sprężystości zwiotczałej po odchudzaniu skórze. Zarówno w czasie odchudzania jak i po jego zakończeniu dbaj o prawidłowe nawodnienie twojego organizmu. Nie jest konieczne wlewanie w siebie dwóch litrów wody lub więcej dziennie, czy picie całej szklanki wody co pół godzin, chodzi o to by się nie odwadniać. Dlatego najlepsze co możesz dla siebie zrobić to mieć zawsze pod ręką butelkę wody i przekonasz się, że mimowolnie będziesz po nią sięgać.

Nie kończ z ćwiczeniami

A jeśli do tej pory stosowałaś jedynie dietę, najwyższy czas je rozpocząć! Skakanie na skakance, pływanie, pasy wibrujące na siłowni – każda forma ruchu jest dobra, by pobudzić ciało do regeneracji. Nie musisz zamęczać się treningami, bo nadmiar tłuszczu zdążyłaś już spalić. Teraz po prostu nie daj swojemu ciału zapomnieć co znaczy ruch. Postaw na krótkie a intensywne treningi.

Działaj na zewnątrz!

Nie tylko dieta i ćwiczenia to środek do celu. Pamiętaj, że największe efekty uzyskasz, działając na skórę bezpośrednio. Pomogą ci w tym masaże silnym strumieniem wody. Kiedy bierzesz prysznic warto też zmieniać kilkukrotnie jego temperaturę, by dzięki temu rozszerzać i zwężać naczynia krwionośne. Podczas kąpieli polecamy również stosowanie ujędrniających skórę kosmetyków. Jednak aby ich działanie było zauważalne, stosuj się do wskazań zamieszczonych na opakowaniu. Bardzo często należy je starannie wmasowywać, by rozgrzać skórę, dzięki czemu zawarte w nich aktywne składniki dobrze się wchłoną. Korzystaj też z peelingów a do ich aplikacji wykorzystuj rękawice do masażu. Wszystko to wpłynie pozytywnie na włókna podtrzymujące naszą skórę i pobudzi ich odbudowę.

Intensywna regeneracji

Jeśli właśnie tego oczekujesz, w tej części znajdziesz skuteczne rozwiązanie twoich problemów. Prostą metodą pozbycia się wiotkiej skóry jest skorzystanie z zabiegów kosmetycznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W szczególności, kiedy nie sprawdziły się u ciebie peelingi czy dieta, gdy wydaje ci się, że twojej skóry nie a się przywrócić do dawnego stanu. Dzięki masażom ujędrniającym (http://www.jemynietyjemy.pl/masaz-maximus-by-pollogen-trilipo/) nie tylko poprawisz znacznie sprężystość swojej skóry, ale zmniejszysz też zauważalnie rozstępy czy cellulit. Wypróbuj sama i przekonaj się o ich skuteczności!

estetyka ciała

Apel do pacjentów!

Jeżeli nie możesz przyjść na wyznaczoną wizytę,
pomyśl o innych potrzebujących i zadzwoń przynajmniej dzień wcześniej.
Być może ktoś inny skorzysta z Twojego terminu.

Dziękujemy