Pozbądź się cellulitu – wroga nóg i pośladków

Chyba nie ma kobiety, która byłaby jego fanką, a walka z nim jest nierówna i niestety trudna. Tak, mowa o cellulicie, znienawidzonej przez panie skórce pomarańczowej, która pojawia się na pośladkach oraz udach i niewzruszona nie chce zniknąć. Na szczęście i na to są sposoby. Zdradzimy Wam kilka z nich!

  1. Czym jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit to pojawiające się u kobiet (rzadko u mężczyzn) nierówności w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Pojawia się wskutek zmian hormonalnych, a konkretnie wtedy, gdy poziom estrogenu jest za wysoki. Przez to w naczyniach limfatycznych i krwionośnych przepuszczalność jest większa, a płyny fizjologiczne zaczynają zbierać się w przestrzeniach międzykomórkowych. W związku z tym pod skórą krążenie jest utrudnione. Kiedy cellulit wchodzi już w zaawansowany stan patologiczny, naczynia chłonne tracą możliwość przekazywania właściwej ilości cząsteczek białka oraz produktów katabolizmu do żył. Białka zaczynają włóknieć w przestrzeni śródmiąższowej, a w związku z tym właściwości tkanki zmieniają się. Warto dodać, że cellulit tworzy się przede wszystkim w okresie dojrzewania i menopauzy. Często uwydatnia się także w czasie ciąży. Najczęściej dotyka ud i pośladów, ale zdarza się także na brzuchu czy ramionach.

  1. Cellulit cellulitowi nierówny

Okazuje się, że jeden cellulit łatwiej jest zwalczyć w naszym organizmie, inny znacznie trudniej. Skąd bierze się ta różnica? Otóż ważny jest rodzaj cellulitu, który nas dopada – możemy bowiem wyróżnić jego dwa typy:

wodny – pojawia się za sprawą zatrzymywania się wody w organizmie, a także wskutek zmian hormonalnych. Zmagają się z nim też często kobiety, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne,
tłuszczowy – występuje najczęściej u kobiet z nadwagą, kiedy to komórki tłuszczowe zbyt mocno się rozrastają. Ten typ cellulitu potrafi także zwyczajnie boleć – gdy komórki zaczynają naciskać na zakończenia nerwów, możemy zacząć odczuwać ból powstających na skórze grudek.

Cellulit wodny uznaje się za łatwiejszy do zwalczenia, ale o sposobach walki z nim – za chwilę.

  1. Ja tak, mama nie

Nierzadko młode dziewczyny, które starają się dbać o swoje ciało, narzekają na problem z pomarańczową skórką. Co ciekawe, często okazuje się, że ich mamy, które są przecież kilka dekad od nich starsze, z tym problemem nie muszą się zmagać. Skąd w takim razie ta bolączka bierze się u nastolatek i dwudziestolatek? Okazuje się, że cellulit to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Jego powstawaniu sprzyja bowiem wiele czynników, które na co dzień bagatelizujemy. I tak na przykład siedzący tryb życia, częste noszenie butów na szpilkach i rzadka aktywność fizyczna potrafią porządnie przyczynić się do tworzenia się cellulitu. Poza tym duże znaczenie mają tu wspomniane już tabletki antykoncepcyjne, o których przyznać trzeba, że ostatnimi czasy stały się powszechnością. Dla naszych organizmów są niestety sporym hormonalnym zamieszaniem, a jednym z efektów ubocznych ich przyjmowania jest właśnie cellulit. Kilkadziesiąt lat temu pigułki te nie były jeszcze tak powszechne jak dziś – w tym możemy więc upatrywać klucza do pięknych nóg naszych mam. Kolejnym ważnym czynnikiem jest nieregularność przyjmowanych posiłków i zbyt duża ilość soli w nich zawarta. Często okazuje się, że przez pracę i pędzący tryb życia zupełnie nie mamy czasu na zadbanie o regularne, zdrowo przyrządzone posiłki. To wszystko przyczynia się do powstawania cellulitu. Nasze mamy żyły zdecydowanie wolniej i uważniej, co procentuje teraz.

  1. Jak zwalczać cellulit domowymi sposobami?

Istnieje (na szczęście!) kilka skutecznych sposobów na pozbycie się niewdzięcznej skórki pomarańczowej z naszego ciała. Warto tu zaznaczyć, że cellulit wodny jest znacznie łatwiejszy do zwalczenia, jednak panie zmagające się z jego tłuszczową odmianą nie są wcale na przegranej pozycji – walka wymagać jednak będzie on nich więcej determinacji i regularności. W takim razie odpowiedzmy sobie na pytanie, jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

ruch – zamiast auta wybierz rower albo przejdź się na długi spacer. Jeśli czas i siły pozwalają Ci na to, rozpocznij regularne treningi. Aktywność fizyczna minimum trzy razy w tygodniu to klucz do zgrabnej sylwetki i jędrnego ciała. Ruszając się pozbędziemy się też niechcianych grudek na skórze.

luźny ubiór – choć wydaje się to absurdalne, to za powstawanie cellulitu jest odpowiedzialny także nasz codzienny strój. Kiedy ubieramy obcisłe spodnie lub nie rozstajemy się ze szpilkami, utrudniamy krążenie krwi w organizmie. To zdecydowanie sprzyja zbijaniu się komórek tłuszczowych w niechcianą strukturę.

dużo wody – to rada zwłaszcza dla osób, które zmagają się z cellulitem wodnym. Chcąc oczyścić ciało, powinniśmy wypijać minimum 2,5 litra wody dziennie. To pomoże w pozbyciu się toksyn, które bardzo sprzyjają skórce pomarańczowej. Polecamy także naturalne ziołowe herbaty, w tym te przygotowywane z pokrzywy – przeciwdziałają one zatrzymywaniu wody w organizmie.

balsamy – skóra dotknięta cellulitem powinna być też dobrze nawilżona. Zaraz po wyjściu z kąpieli, kiedy pory są jeszcze otwarte, powinniśmy nałożyć balsam lub krem nawilżający. Wtedy składniki z kosmetyku najlepiej się wchłoną.

  1. Skuteczna recepta – cellulit kontra masaże

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób, który pozwala rozstać się z cellulitem na dobre – seria odchudzających masaży. Taki zabieg nie tylko zwalczy skórkę pomarańczową, ale także pomoże zgubić kilka centymetrów w obwodach. Nasz masaż Cellactor & duolith wykonywany jest w nieinwazyjny sposób, przy użyciu głowicy w kształcie pistoletu. Uderzenia fal akustycznych są podawane skórze w postaci „strzałów”. Dzięki falom dźwiękowym zapewniana jest chwilowa przepuszczalność błon komórkowych. Między komórkami poprawia się wymiana substancji, a przepuszczalna membrana aktywuje lipazy. Fale akustyczne pobudzają przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki. Po takim zabiegu cellulit jest znacznie mniej widoczny. Pełen efekt osiągany jest po około 6-10 sesjach, wykonywanych co 3-4 dni. Jeden zabieg trwa blisko pół godziny. Efekty i szczegółowy informacje dotyczące tego i innych zabiegów możecie sprawdzić na naszej stronie (http://www.jemynietyjemy.pl/masaz-odchudzajacy-cellactor-storz/). To skuteczny i wygodny sposób na pozbycie się skórki pomarańczowej dla tych, którym zależy na szybkim efekcie. W tym starciu cellulit nie ma szans!

Jeśli problem cellulitu zabiera Ci przyjemność z każdego urlopu, a wybierając się na basen chcesz jak najszybciej przejść z wody do szatni, pożegnaj się z nim na dobre! Znajdź najlepszą metodą i rozpraw się z nim na zawsze. My będziemy trzymać kciuki!

masaże odchudzające

Apel do pacjentów!

Jeżeli nie możesz przyjść na wyznaczoną wizytę,
pomyśl o innych potrzebujących i zadzwoń przynajmniej dzień wcześniej.
Być może ktoś inny skorzysta z Twojego terminu.

Dziękujemy