NIE DAJ SIĘ POKONAĆ !! WALCZ ZE STRESEM ! NIE ZAJADAJ PROBLEMÓW !

NIE DAJ SIĘ POKONAĆ !! WALCZ ZE STRESEM ! NIE ZAJADAJ PROBLEMÓW !

Niestety w dzisiejszych czasach ze względu na tępo życia zjadamy posiłek dopiero wtedy, kiedy pojawia się intensywne odczucie głodu. Jest to zazwyczaj szybka przekąska o niskiej wartości odżywczej. Starcza ona nam na krótko. Po chwili cóż się dzieje… ? Odczuwamy ponownie głód. Tak nie może być !
Panujmy nad takimi sytuacjami !!!

Złej jakości odżywianie powoduje pojawienie się uczucia niepokoju, nasilenie stresu.
Stres wpływa na tryb żywienia. U jednych powoduje zmniejszenie apetytu, u drugich wręcz przeciwnie. Zwiększamy częstotliwość spożywanych posiłków, ilości w jakich je przyjmujemy, jemy nieregularnie.
Nie odżywiamy się w sposób pełnowartościowy!!!
Spożywamy szybkie dania typu fast food, żywność wysoko przetworzoną. Stymulujemy nasz organizm kofeiną, nikotyną.
Starajmy się nie sięgać po tego typu produkty! Wierzcie mi, nic Wam to dobrego nie da. Przyjemność na chwilę. Warto? Zastanówcie się poważnie!!

Nieodpowiedni stan odżywiania osłabia prawidłowe funkcjonowanie mózgu, doprowadza do powstania niedoborów żywieniowych.
Stres, stany depresyjne powodują, że konsumujemy węglowodany proste w większej ilości niż dotychczas oraz produkty wysoko tłuszczowe, co sprzyja rozwojowi wielu chorób metabolicznych.

Odpowiednio zbilansowana dieta może pomóc nam zminimalizować niekorzystny wpływ stresu na nasz organizm.

W sytuacji stresowej dochodzi do zmian poziomu hormonów adrenalina i kortyzol. Dochodzi do podniesienia ciśnienia, tętna, napicia mięśni, podniesienia poziomu cholesterolu, trójglicerydów, lepkości krwi.
Wtedy kiedy się stresujecie przyspiesza się metabolizm. Zużywamy energię, za tym idzie większe zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, węglowodany. Dochodzi do wzrostu poziomu cukru i kwasów tłuszczowy, utraty białka. Podczas sytuacji stresowych nasze organizmy musimy odpowiednio dożywiać. Dbać o mikro i makroelementy. Wyższy metabolizm powoduje większe zapotrzebowanie na witaminę; A,C,D,E,K, witaminy z grupy B. Domaga się większej ilości wapnia, fosforu, chromu, selenu, magnezu.

Terapia