Magia spalania tłuszczu

Utarło się, że spalenie tłuszczu to trudna sztuka, której wykonanie wymaga od nas mnóstwa poświęceń. My uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych, tym bardziej, że dla chętnego nic trudnego! Wiele osób już to udowodniło. Chcemy przybliżyć Wam dziś kilka sposobów, które pozwolą skutecznie pozbyć się „oponki”. Jesteście ciekawi?

  1. Odpowiednia dieta

Odchudzanie kojarzy nam się z kilkoma miesiącami ciągłych wyrzeczeń. Całkowicie niesłusznie! Już po kilkunastu dniach przyzwyczajamy się do nowego stylu odżywania, potrawy, które na początku mogły wydawać się mało atrakcyjne zajadamy ze smakiem, a przygotowanie ich przestaje być problemem. Odpowiednią dzienną dawkę kalorii najlepiej jest indywidualnie uzgodnić z dietetykiem, który rozpisze posiłki na poszczególne dni, jednocześnie dbając o ich zróżnicowanie i bogactwo witamin.

  1. Ćwiczenia aerobowe

W parze z dietą idzie seria ćwiczeń, które pozwolą wyrzeźbić mięśnie i spalić tłuszcz. To zdecydowanie skuteczny i dobry dla naszego zdrowia sposób. Spalanie tłuszczu przy pomocy ćwiczeń fizycznych to gwarancja smukłej sylwetki. Trzeba mieć jednak świadomość, że czekają nas litry potu wylane na treningach. Dla osób, które chcą pozbyć się kilku centymetrów z brzucha czy ud, najczęściej poleca się ćwiczenia aerobowe, czyli takie, które podnoszą nasze tętno, przyspieszając tym samym metabolizm i pomagając spalić tkankę tłuszczową. Jakie aktywności do nich należą? To między innymi jazda na rowerze (polecany jest także rowerek stacjonarny!) czy skoki na skakance. Do treningów aerobowych zalicza się także biegi – zarówno na bieżni, jak i te terenowe. Ważne jest, by ćwiczenia angażowały jednocześnie wiele mięśni, trwały nie krócej niż 40 minut i podnosiły tętno do ok. 120 uderzeń na minutę.

  1. Kluczowa termogeneza

Spalanie tłuszczu to niełatwa sztuka. Osoby, które chcą skutecznie tego dokonać, wiedzą, że nie bez znaczenia jest także to, co jemy. Po treningu wiele osób sięga po białko – najczęściej mięso kurczaka, ryby, jajka czy nabiał. Wszystko wyjaśnia pojęcie termogenezy, czyli ciepła wytwarzanego w organizmie poprzez zużywanie energii. Im wyższa termogeneza, tym szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. To kolejny argument ku temu, że warto zwracać uwagę na to, co jemy.

  1. Wersja przyspieszona – masaże z użyciem maszyn

Istnieje cała gama zabiegów, które w nieinwazyjny i bezpieczny sposób pozwalają zredukować tkankę tłuszczową. Opisujemy więc jeden tych, które znamy najlepiej – wykonywanych w naszym gabinecie. Masaż odchudzający Maximus by Pollogen TriLipo pozwala nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale także kompleksowo modeluje sylwetkę. Dodatkowo zwalcza cellulit i rozstępy. Zabieg ten można stosować na całe ciało, w tym także na twarz, dzięki czemu wymodelujemy jej owal. Na czym polega masaż? W czasie jego trwania urządzenie Maximus oddziałuje na tkankę na czterech jej poziomach. Fale radiowe podgrzewają skórę właściwą i tkankę podskórną. Dzięki temu tłuszcz upłynnia się, a ciało smukleje, jednocześnie żegnając cellulit. Dzięki skurczom mięśni komórki tłuszczowe są wypychane na zewnątrz i wydalane z organizmu. W ten sposób skóra staje się bardziej jędrna, a krew przepływa swobodniej. Wystarczy wykonanie od 2 do 6 zabiegów w kilkudniowych odstępach, by zaobserwować widoczną różnicę. Po zabiegu możemy zauważyć lekki obrzęk skóry – ten powinien jednak zniknąć po kilku godzinach (w wyjątkowych sytuacjach kilku dniach).

Spalenie tłuszczu z naszego ciała pozwoli zyskać smuklejszą sylwetkę – a ta z pewnością pozwoli pełniej cieszyć się latem i czasem spędzonym na plaży. To co, kto podejmuje wyzwanie?

masaże odchudzające