Endermologia – co to takiego?

piekne nogi po odchudzaniu cellactor

Zapewne każdy z Was słyszał o endermologii. O masażach odchudzających i zwalczających cellulit – z pewnością więcej. Endermologią nazywa się bowiem podciśnieniowy masaż działający na tkankę łączną skóry. Co warto o nim wiedzieć i jakich efektów można się po nim spodziewać? Wyjaśniamy!

  1. Endermologia – jakie korzyści za sobą niesie?

Endermologia to zabieg, który pozwala znacznie poprawić stan nie tylko samej skóry, ale i całego organizmu. Pomoże nam w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz układ limfatyczny, usprawnia mikrokrążenie i sprawia, skóra staje się bardziej dotleniona. W efekcie jej kondycja ulega poprawie. Po serii zabiegów zauważymy, że dzięki redukcji tkanki tłuszczowej ubyło nam kilku nadprogramowych centymetrów, a cellulit zniknął.

  1. Jak wygląda masaż?

Na początek chcemy zaznaczyć, że masaż jest całkowicie bezpieczny. Trwa około 45 minut i zaleca się, by powtórzyć go co najmniej dziesięciokrotnie (a czasem nawet potrzeba piętnastu zabiegów). Wykonuje się go standardowo raz w tygodniu, a chcąc się dobrze do niego przygotować, wystarczy pić większe ilości wody niż zazwyczaj (czyli powyżej 2,5 litra dziennie). Masaż wykonywany jest głowicą, zawierającą elektryczne rolki. Dzięki podciśnieniu fałd skóry zostaje z odpowiednią intensywnością zassany – pulsacyjnie lub w sposób ciągły.

  1. Endermologia – gwarancja długotrwałych efektów

Dzięki endermologii możemy spodziewać się nie tylko usunięcia cellulitu i zgubienia centymetrów w obwodach. Skóra po serii masaży jest zyskuje gładszą strukturę, widać, że jest lepiej odżywiona, a wszystko to wpływa również na jej wolniejsze starzenie się. Endermologia daje efekty nie tylko w warstwie powierzchownej, ale także wewnątrz organizmu. Dzięki zabiegom organizm szybciej i skuteczniej się oczyszcza – toksyny i nadmiar wody zostają wydalane z organizmu.

  1. Kiedy należy unikać zabiegów?

Istnieje kilka sytuacji, w których należy unikać masaży wyszczuplających. Powstrzymać przed nimi powinny się kobiety w ciąży. Poza nimi wykonywanie zabiegu odradza się osobom z przepuklinami i tłuszczakami oraz zmagającym się z żylakami. Endermologii nie poleca się też pacjentom gorączkującym, chorującym na zaburzenia krzepnięcia krwi, a także cierpiącym na nowotwory lub choroby zakaźne. Nie ma przeciwwskazań dla kobiet karmiących piersią.

  1. Jakie zabiegi wykonujemy w naszym gabinecie?

Również w naszym gabinecie można poddać się zabiegowi endermologii. Używamy do niego urządzenia LIPO M6, który wykorzystuje technologię Enedermologie®. Dzięki niej zabiegi są całkowicie naturalne. Aktywowana lipoza rozbija kwasy tłuszczowe, stymulacja fibroblastów wzmacnia włókna kolagenu, a przegrody międzykomórkowe są rozciągane, dzięki czemu skóra staje się równiejsza i gładsza. Jeśli chcesz poznać szczegóły, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową.

Jeśli marzysz o gładkiej, jędrnej skórze bez cellulitu, a brakuje Ci czasu na codzienne ćwiczenia, skorzystaj z możliwości technologii i wybierz się na masaż wyszczuplający. Efekty z pewnością Cię zachwycą!

masaże odchudzające